Sinem KOBAL Fan Club
Büyüyen ve gelişen Sinem KOBAL arşivine üye olun.

Üye olduğunuz taktirde;

- Konuyu favoriye ekleyip istediğiniz zaman geri dönebileceksiniz.
- Açılan Büyük Galeri sayfasında yorum yazabilecek, resim ekleyebileceksiniz.
- Kimsenin görmediği resimleri görme şansına sahip olabileceksiniz.
- Özel Forumları görme şansına sahip olabileceksiniz.

AYRICA Sinem KOBAL Fan Forum;
- Sıkıcı ve soğutucu reklamların olmadığı,
- Sinem KOBAL'ın her türlü bilgisini toplayan ve dahi dağıtan,
- İzleyici gözüyle Sinem KOBAL'ı yorumlayan bir Fan Sitesidir.

Sinem KOBAL Fan Forum - Bilgi İşlem

Sinem KOBAL Fan Club

Sinem KOBAL'a dair...
 
Portal-Yeni!Kayıt OlAnasayfaSSSGiriş yap

Levent Üzümcü Özgeçmişi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj

Admin
Admin
Admin

1 2
avatar
3 4Kadın
Yaş : 27 Kayıt tarihi : 09/01/08 Mesaj Sayısı : 846 Yaşadığınız Şehir : Ankara Hobiler : Tiyatro İşiniz : Öğrenci
MesajKonu: Levent Üzümcü Özgeçmişi Salı Mayıs 27, 2008 12:34 am

6 Temmuz 1972’de İzmir’de doğdu. Karşıyaka’da geçen çocukluk ve yine İzmir’in Hatay semtinde geçen gençlik yıllarından sonra, Eskişehir’de konservatuarda okudu. Bursa Devlet Tiyatrosundaki bir yılın ardından İstanbul Şehir tiyatrolarına girdi ve 1997 yılında Ebru Tuay ile evlenip İstanbul’a yerleşti.

Levent Üzümcü’nün annesi ev kadını, babası ise karayollarında işçiydi. Babası şimdi emekli oldu ve annesi ile halen İzmir Hatay’da yaşamaktalar. Levent’in kendisi gibi evlenerek İstanbul’a yerleşmiş olan bir de kendinden küçük kız kardeşi var, Nur Özkılınç.
Levent’in anne tarafı Sakız ve Selanik, baba tarafı ise Girit göçmeni. Annesi Çeşme Ilıca, babası ise Ayvalıklı. Dolayısıyla Levent tam bir Ege insanı. İzmir’de Karşıyaka Aydoğdu ilkokulu ve sonrasında Eşref Paşa Lisesinde pek de parlak olmayan bir öğrencilik hayatı yaşamış, annesinin gayretleri ile okuldan mezun olduğunu söyler.
Lise son sınıfta beraber tiyatro yaptığı arkadaşı Savaş Özdemir ile konservatuar sınavlarına girerler ve her ikisi de Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ni kazanırlar.

Savaş Özdemir şu anda Adana Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaktadır. Levent’in dört yıllık konservatuar hayatı büyük maddi zorluklar içinde geçer. Açlık ve soğukla verilen mücadeleye rağmen Eskişehir yıllarından hep özlemle söz eder, özellikle de Anadolu Üniversitesini öve öve bitiremez. Halen okul arkadaşları ve Eskişehir ile yakın ilişki içindedir.

Okul yıllarından başlayarak Levent’e genellikle jön oynatmak isterler ama o ondan beklenenden farklı olarak komedi de oynamak ister. Avrupa Yakası’nda bu denli keyifle çalışması biraz da bu nedenledir. Levent üniversite üçüncü sınıfta okurken bir gençlik festivali kapsamında İstanbul’a gelir. O yıl mezun olacak sınıfın sergilediği oyunda onun da küçük bir rolü vardır. Daha sonra uzun yıllar çalışacağı İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’ne ilk çıkışıdır bu. Yine o gün oyundan önce kuliste sonradan aşık olup evleneceği Ebru ile tanışır. Bu tanışmadan kısa bir süre sonra Ebru ile flört etmeye başlarlar. İlginç bir şekilde hem Levent, hem de Ebru birbirlerini tanımadan önce o yaz çalışmak için aynı işe başvurmuşlardır ve bu durumu aynı gün içinde aldıkları telefonlarla öğrenirler. İkisi de işe kabul edilmişlerdir ve böylece yazı beraber aynı yerde çalışarak geçirirler. Levent mezuniyetten sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’ndan teklif alır ve çalışmak için Bursa’ya gider. Bir yıl boyunca tiyatro binasındaki misafirhanede yaşar ve tam 6 premier yapar. Muammer Muammer adlı oyunun Anadolu turnesi ile Türkiye’nin pek çok yerini, özellikle de doğuyu karış karış gezer.

Bursa’da ayrıca yeni kurulmuş olan AS Tvde canlı yayın sunuculuğu yapmaya başlar. Sabahları haber, magazin, tartışma gibi farklı elementlerden oluşan bir canlı yayını bir sezon boyunca sunar. O sezonun sonunda yazın Ebru ile nişanlanırlar. Ebru da Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden henüz mezun olmuştur ve psikolog Doğan Cüceloğlu’nun asistanlığını yapmaktadır. Çift İstanbul’a yerleşmeye karar verince Levent İstanbul’da iş arar ve kısa sürede İstanbul Şehir Tiyatroları’nda yövmiyeli oyuncu olarak çalışmaya başlar. Keyifli bir çalışma ortamı vardır ve halen sevdiği arkadaşları olan Yıldıray Şahinler, Erkan Sever, Murat Garipağaoğlu gibi değerli oyuncularla da İstanbul’da ilk müzikal oyunu olan Kuyruklu Yıldız Altında’da tanışır. Sayın Savaş Dinçel’in yönetmiş olduğu bu müzikalde Vassaf rolünü 2 yıl boyunca oynar. Bu arada Ebru ile 17 Şubat 1997’de İstanbul’da Kadıköy’de sade bir nikah töreniyle evlenirler. Levent dizilerde de oynamaya bu dönemde başlar. Önce Küçük İbo, ardından Bir Umut adlı dizilerde rol alır. Daha sonra 1998 yılının mart ayında askere gider. Eğirdir dağ komando okulunda başlayan askerlik macerası sırasıyla Tuzla piyade okulu ve akabinde kurada çekmiş olduğu İstanbul Hasdal’da devam eder.

Bu dönem Levent’in hayatında oldukça zor bir dönemdir çünkü o askerdeyken eşi Ebru, Doğan Cüceloğlu’nun verdiği bir burs ile Kaliforniya’ya yüksek lisansını yapmaya gider. Levent de askerliği biter bitmez Kaliforniya’ya eşinin yanına gider. Amerika Birleşik Devletleri’ne ayak bastığında İngilizcesi sadece 10-15 kelime ile sınırlıdır. Ancak orada kaldığı yıllar boyunca hem ingilizceyi iyice öğrenir, hem de oyuncu yönetmenliği konusunda Los Angeles Film Okulu’nda dersler alır. Ayrıca para kazanmak için bir benzin istasyonunda da çalışmaktadır. Bu arada Ebru da hem okuyup hem çalışmaktadır. Zaman ve para açısından çok kısıtlı bir yaşamları olsa da, yine de pek çok insanın görmek isteyip de göremediği Grand Canyon, Las Vegas, Sequoias National Park, ve Yosemitee gibi yerleri gezerler. Gördükleri şehirler içerisinde San Fransisco’ya aşık olurlar. New York’ta da bir süre kaldıktan sonra nihayet 2001 yılının Temmuz ayında Türkiye’ye dönerler. Bir evleri ve işleri yoktur, bir süre Ebru’nun anneanne ve dedesi ile yaşarlar ancak kısa bir sürede ikisi de iş bulup kendi evlerini kiralarlar. Levent önce bir reklam anlaşması yapar, ardından da dizilerde oyuncu yönetmeni ve oyuncu olarak çalışmaya başlar. Ayrıca tekrar şehir tiyatrolarında da çalışmaya başlamıştır. Bir müddet sonra da kadrolu oyuncu statüsüne geçer. Levent’in severek yaptığı bir diğer iş ise reklam seslendirmesidir. Bu alandaki çalışmaları ve başarıları yıllar içinde ciddi olarak artmıştır. Televizyon için çalışmaya da devam eder, Evdeki Yabancı, Biz Size Aşık Olduk, Serseri Aşıklar derken 2004 yılında Avrupa Yakası başlar. Bu dizide oynadığı Cem karakteri sayesinde Levent daha çok kişi tarafından tanınır ve sevilir.

Bu arada 2002 yılının Aralık ayında Levent ve Ebru ilk kez anne baba olurlar. Oğulları Ada dünyaya gelir.

Levent halen İstanbul Şehir Tiyatroları’nın oyuncusu olarak Barut Fıçısı adlı oyunda Simon, Kiril ve müzisyen rollerini, Avrupa Yakası dizisinde Cem karakterini oynamaktadır. Ayrıca değerli oyuncular Kemal Kocatürk, Bahtiyar Engin ve Yıldıray Şahinler ile beraber İstanbul Halk Tiyatrosu adı altında yeni bir oluşumun kuruluşunu yapmaktadırlar. Bu tiyatro 16 Mart 2007’de ilk oyunları Can Tarlası ile izleyicilerle buluşacaktır.
Levent şimdiye dek iki filmde rol almıştır. Bunlar 2005 yapımı Beyza’nın Kadınları ve 2006 yapımı Kaçan Fırsatlar Limited’tir.

En Sevdikleri
Levent Üzümcü kimdir? Ne yer, ne içer, ne okur, neyi izler? Bu soruların cevaplarını öğrenip onu daha yakından tanımak için bu yazıyı okumak yeterli olacaktır.

Filmler: Once Upon a Time in America, Big Lebowski, Ran, Black Cat White Cat, Platoon, Barry Lyndon, Seven, 12 Monkeys, Sideways, Hababam Sınıfı (ilk beş film), Tosun Paşa, Babam ve Oğlum.

Oyuncular: Vanessa Redgrave, Jack Nicholson, Münir Özkul, Altan Erkekli, Phillip Seymour Hoffman, Al Pacino.

Tiyatro Oyunları: Glenn Garry Glenn Ross (D. Mammet), Danton’un Ölümü (G. Büchner), Woyzeck (G. Büchner), Barut Fıçısı (D. Dukovski), Şine (D. Dukovski)

Yazarlar / Şairler:
Paul Auster, Nazım Hikmet, Yaşar Kemal, Samuel Beckett, William Shakespeare, Dostoyevski, Tolstoy, Sabahattin Ali, Can Yücel, Edip Cansever, Orhan Kemal, John Fowles, Amin Maoluf, Tezer Özlü, George Orwell, Bertolt Brecht, Murathan Mungan

Köşe Yazarları: Türker Alkan, Yıldırım Türker, Can Dündar.

Okuduğu Gazete: Radikal

Takip Ettiği Dergiler: K, National Geographic

İlgi Alanları: Dalmak, Yemek Kültürü, Coğrafya, Tarih

Dinlediği Müzik: Radiohead, Muse, Metallica, Rolling Stones, Tom Waits, Nina Simone, Ezginin Günlüğü, İlhan Erşahin, Pink Floyd, Joshua Redman

Sevdiği Ressamlar:
Van Gogh, William Turner, Norman Rockwell

Restaurantlar: Bistro 33, Kırıntı (Erenköy) Borsa (Harbiye)

Yemekler: Tüm deniz ürünleri, enginar, taze fasulye, ıspanak

Mekanlar: Boğaz Köprüsü, Ortaköy, İzmir, Ayvalık, Çeşme

Hayvan: Gergedan (hatta bir gergedan figürleri koleksiyonu da vardır)

Diziler

Oyuncu olarak bulunduğu yapımlar
Küçük İbo
Bir Umut
Evdeki Yabancı
Bayanlar Baylar
Biz Size Aşık Olduk
Serseri Aşıklar
Avrupa Yakası

Oyuncu Yönetmeni olarak bulunduğu yapımlar
Dünya Varmış
90-60-90
Bayanlar Baylar

Reklamlar

İpana - 1997
Pamukbank - 1998
Posta Gazetesi - 1999
Omo Matik - 1999
Arçelik - 2002
Garanti - 2005

Oynadığı Tiyatro Oyunları

Bursa Devlet Tiyatrosu
Defne Dalı
Hayvan Çiftliği
Muammer Muammer
Çil Horoz
Vişne Bahçesi
Oz Büyücüsü (Çocuk Oyunu)

İstanbul Şehir Tiyatroları
Metro Canavarı
Kuyruklu Yıldız Altında
Küçük Nasrettin (Çocuk Oyunu)
Macbeth
Bir Adam Yaratmak
Candan Can Koparmak
Danton’un Ölümü
Gündüze Gebedir Gece
Barut Fıçısı

İstanbul Halk Tiyatrosu
Can Tarlası

Yönettiği Oyunlar

Don Kişot Petmen'e karşı (Çocuk Oyunu Şehir Tiyatroları)

Oynadığı Filmler

Beyza’nın Kadınları
Kaçan Fırsatlar Limited

Yarışma Programı

Akıl Şampiyonu
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gokcebahadir.forum.st

Levent Üzümcü Özgeçmişi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Sinem KOBAL Fan Club :: Dizi Fan Club :: Avrupa Yakası -
Yetkinforum.com | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Suistimalı göstermek | Bir bloga sahip olmak