Sinem KOBAL Fan Club
Büyüyen ve gelişen Sinem KOBAL arşivine üye olun.

Üye olduğunuz taktirde;

- Konuyu favoriye ekleyip istediğiniz zaman geri dönebileceksiniz.
- Açılan Büyük Galeri sayfasında yorum yazabilecek, resim ekleyebileceksiniz.
- Kimsenin görmediği resimleri görme şansına sahip olabileceksiniz.
- Özel Forumları görme şansına sahip olabileceksiniz.

AYRICA Sinem KOBAL Fan Forum;
- Sıkıcı ve soğutucu reklamların olmadığı,
- Sinem KOBAL'ın her türlü bilgisini toplayan ve dahi dağıtan,
- İzleyici gözüyle Sinem KOBAL'ı yorumlayan bir Fan Sitesidir.

Sinem KOBAL Fan Forum - Bilgi İşlem

Sinem KOBAL Fan Club

Sinem KOBAL'a dair...
 
Portal-Yeni!Kayıt OlAnasayfaSSSGiriş yap

Binnur Kaya Haberleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj

Admin
Admin
Admin

1 2
avatar
3 4Kadın
Yaş : 27 Kayıt tarihi : 09/01/08 Mesaj Sayısı : 846 Yaşadığınız Şehir : Ankara Hobiler : Tiyatro İşiniz : Öğrenci
MesajKonu: Binnur Kaya Haberleri Salı Mayıs 27, 2008 12:24 am

'Beyaz Show'da izlerken Binnur Kaya'yı ben de heyecanlandım, bununla başa çıkabilecek mi diye... Öylesine heyecanlıydı ki, bir an orada oturamayıp kalkıp gidecek sandım. Onu sinemada-televizyonda değişik rollerde, hele hele 'Şahika'nın o abartılı, vurdumduymaz tavrı içinde izleyenler belki bir anlam veremediler bu duruma... "Bir oyuncu nasıl olur da bu kadar heyecanlı olur? Peki bu kadın kamera karşısında nasıl oluyor da rol yapıyor?" dediler. Rol başka bir şey. İnsanın kendi olmaktan çıktığı, başka bir ruha büründüğü bir başka alan. Belki de iyi oyuncu olmaları bu yüzden. Kendilerini unutabildikleri için... Binnur Kaya gibi Engin Günaydın da kamera fobisi yüzünden çıkmıyormuş televizyon programlarına. Ama adam yarattığı karakterle bir fenomen... Türkan Şoray'ı biliyorsunuzdur. Elleri titrer, konuşurken fazlasıyla heyecanlanır. Ama kamera önünde bir başka kadındır, bir devdir... Zerrin Özer örneğin. Sahne öncesi panik atak krizi ile yerlerde süründüğünü ama şarkı söylemeye başladığında mucizevi biçimde nasıl dikildiğini, dimdik durduğunu gözlerimle görmüşümdür. Bir de tersi durumlar var. Televizyon kamerasını sevenler... Yılların Halit Abisi (Kıvanç) kamera karşısında tikinden kurtulur. (Omzuna bakmaz sürekli) Seray Sever örneğin. Öylesine hastaydı ki bir gün; "Akşam nasıl canlı yayın yapacaksın?" diye sordum. "Ben kamera ışığını görünce iyileşirim" dedi. Akşam televizyonda izlerken gördüm ki, sahiden iyileşmiş. Sadece Zerrin Özer değil, konserleri ya da gösterileri öncesi kuliste heyecandan ne yapacağını şaşıran nice insan var bu camiada. Özetle; rol başka bir şeydir, gerçek hayatta kendin olmak başka...

Şengül Balıksırtı/SABAH
5 Şubat 2008


'Avrupa Yakası'nın 'Şahika'sı Binnur Kaya ve 'Burhan'ı Engin Günaydın da Cihangir'de oturuyor. Binnur Kaya köpeğini Cihangir Caddesi'nde gezdiriyor, arkadaşları ile Susam
Cafe'de buluşuyor.


Yan rollerin üstün yetenekli oyuncusu

En iyi kadın komedyenler sıralamasında zirvede. Babam ve Oğlum'un Hanife'si, Yabancı Damat'ın Nazire'si, Avrupa Yakası'nın Şahika'sı. Bazılarına göre dişi Kemal Sunal.

Spor muhabiri olan babasının yılın en iyi gazetecisi seçildiği yıl ikinci bir ödül olarak gelir dünyaya Binnur Kaya. Takvim yapraklarında 1972 hüküm sürerken. Denizi olmayan şehirde yaşanmayacağına inanmasına rağmen Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oluncaya kadar Ankara'da yaşar.

İlhan İrem, Sakıp Sabancı taklitleriyle insanları eğlendirirken gönlünde başka başka aslanlar yatar. Ortaokulda yan flüt çalma hevesindeki Binnur, lisede okyanus bilimci olmayı koyar kafasına. Komşusunun tiyatrocu olmayı denesene önerisi ile gazetede gördüğü sınavla oyuncu alınacak ilanı dikkatini çeker. Herkesin Shakespare'yle hazırlandığı sınavda; o Shakespare'nin kim olduğundan bile habersiz, kendi yazdığı oyun, lise forması ve sırt çantasıyla yutar ilk sahne tozunu.

Nazım Hikmet, Orhan Veli şiirleriyle tanıştığı yıllarda ranzasının tavanına astığı deniz resimlerini canlı olarak görebilmek, sokakta yürürken deniz kokusunu burnuna çekebilmek için gelir İstanbul'a. Tiyatro ve TV için değil. Bakırköy Belediye Tiyatrosundayken bir arkadaşının tavsiyesiyle Hülya Avşar Şov'da Asiye karakterine bürünerek TV dünyasıyla tanışır. Tiyatrodan başka bir şey yapmam diyecek kadar sert bir düşünceye sahipken. Tiyatro mezunu biri olarak bir şov programında olduğu için üzülür. Hayatın başrolünde olmadığını anlaması uzun sürmez. Merkezden uzaklaştığında bu düşüncelerinden dolayı kendinden utanır. Nerede olursanız olun, ne iş yaparsanız yapın, yaptığınız işe verdiğiniz değer önemli felsefesini düstur edinir kendine.

Hülya Avşar Şovdan sonra başlayan Televizyon macerasında ilk durağı, ekranların uzun soluklu dizisi Kaynanalar olur. Devamında yan rollerin üstün yetenekli oyuncusu olarak boş geçen yılı olmaz. Gerçek oyuncu olarak oynamaz, oynadığı kişi olur.

Sinemada en büyük patlamayı Babam ve Oğlum'daki saf, coşkun Ege kadını Hanife'yle yaparak büyük hayranlık kazanır. Filmin eğlenceli ve duygusal sahnelerinin kesişme noktasında. Beyaz perdeye görüntüsünden önce sesinin düştüğü sahnelerde seyirciyi kahkahaya boğarak.

TV'de en uzun soluklu rolü Yabancı Damat'taki Nazire. Ciddi komedi nasıl olur sorusuna cevap niteliğinde. Geniş kitlelerle tanışır Nazire ile. Sokakta sizi beğeniyle izliyoruz Nazire Hanım diyenlere sitem eder. Benim adım Nazire değil o kadar beğeniyorsanız bir zahmet jeneriği okuma zahmetine katlanıverin der.

Gizli bir aktivist tarafı var Binnur Kaya'nın henüz gün yüzüne çıkarmadığı. Gittikçe daralan zamanda okyanus için, beyaz folklar için faydalı bir şeyler yapmak adına oyunculuğu bırakmayı bile göze alacak kadar. En büyük kıyamet insanın merhametini kaybetmesi ona göre. Temizlikçi gelmeden önce erkenden kalkıp evi temizliyor ayıp olmasın çok yorulmasın diye. Genel anlayışa göre başarı demek zirveye çıkmak demek. Zirveye çıkınca da merdivenle mi ineceksin yuvarlanacak mısın yoksa orada asılı mı kalacaksın belli değil. Bu nedenle çok tehlikeli diyen Binnur Kaya'ya göre işini en iyi şekilde yapmak en büyük başarı. Her rolü yapamayabilirim hatta hiçbir rolü yapamayabilirim diyecek kadar iddiasız. Bütün iddiası da bu iddiasızlıkta gizli.

En büyük ideali mahcup ve muhtaç olmadan sevdiklerini onurlandırarak yaşamak. Hayat formülü teslim olmak ve şükretmek. Başı sıkıştığında dara düştüğünde anmıyor Yaradanı, daha ziyade mutluyken şükrediyor.

Çok hızlı işlerin içinde inanmadığı projelerde yer almak durumunda kaldığında 'başarısızlık hakkını' kullanıyor. Her ne kadar proje başarısız olsa kısa sürede ekrana veda etse de, Binnur Kaya dâhil olduğu her projenin içinde yıldız gibi parlamayı ve akılda kalmayı başarıyor.

Gösterişten uzak, utangaç olduğu kadar da duygusal. Komedinin çıkışını duygusallığına bağlıyor. Aynı tarz karakterleri canlandırıyorsunuz diyenleri aynı ses ve vücudu kullanıyorum benzerlik olması normal diye cevaplıyor.

2007 yılında dâhil olduğu Avrupa Yakası'nda kilolu ama moda ikonu, bakımlı ama çirkin Şahika Koçarslanlı olarak çıkıyor izleyicinin karşısına. Diziye sonradan dâhil olan bir diğer 'kaybeden' Burhan Altıntop'un paralı ve dişi versiyonu olarak. Magazin sayfalarını süsleyen sosyetenin ve şöhretler dünyasının ortaya karışık bir portresi olarak.

Avrupa Yakası'nda oynamaya başladığı ilk bölümden itibaren replikleriyle hafızalara kazındı ve fenomen oldu Binnur Kaya. Oynadığı rolle öne çıkan, o role bürünerek ortalarda dolaşan, şov programlarına katılanların aksine rolüyle gerçek kişiliğini ayrı tutmayı başararak gerçek oyuncu olduğunu ispat etti bir kez daha. Siyah ve beyaz kadar farklıydı Şahika ile Binnur. Şahika'yı Beyaz Şov'da görmek isteyenleri ters köşeye yatırarak sessizliği ve utangaçlığıyla dövdü izleyiciyi! Program bitene kadar 'işte böyle şakamla döverim ben adamı' repliğini boşuna bekledi izleyici. Program sonrası utangaç hallerinin sürekli ekranlarda dönmesinden dolayı üç gün evden dışarı adımını atmadı. Hayat kimseyi kendini ifade etme halinden mahrum bırakmasın diyen Binnur Kaya, kimseye zarar vermeden yaşamak idealinde.

İşiyle var olmak isteyen, başarısını olasılık hesaplarına indirgemeyen oyunculardan Binnur Kaya. Bir dönem aynı evi paylaştığı Engin Günaydın, Devin Özgür Çınar, Emre Kınay ve yakın arkadaşı Tolga Çevik gibi. Skandallarla, medyatik olaylarla değil yetenekleri ve dâhil oldukları projelerdeki performanslarıyla fark edilmek isteyen yeni bir akımın temsilcisi. Magazin insanı, medya insanı olmadığı gibi şov insanı da değil. Hayat felsefesi ve duruşu olan kişiler ancak ciddi röportajlarda ifade edebiliyor kendilerini. Hayata bakışlarındaki derinlik ancak yazılı kültürde su yüzüne çıkıyor.

Binnur Kaya yetenekli bir oyuncu iyi bir komedyen. Komediyi o kadar ciddiye alıyor ki komik duruma düşmemek için elinden geleni yapıyor.Yeni Şafak Gazetesi Sema Karabıyık
atv'de yayınlanan ve izlenme rekorları kıran 'Avrupa Yakası' dizisinde abartılı, gösterişli ve sosyetik bir karakter olan 'Şahika'yı canlandıran Binnur Kaya önceki akşam Nişantaşı'nda alışveriş yaptı. Oyuncu arkadaşı Yasemin Alkaya ile dolaşan Kaya, Beymen Brasserie'de de kahve molası verdi.

Tanımakta zorlandılar
Tam bu sırada fotoğrafları çekilen Binnur Kaya utangaç tavırlarıyla dikkat çekti. Dizideki girişkenliğinin tam tersine, gerçek hayata son derece utangaç olan Binnur Kaya'yı desenli düz kesim elbisesi, renkli spor ayakkabıları ve makyajsız hali ile görenler tanımakta zorlandı.

SABAH/Günaydın
20 Mart 2008


İNTERNET SİTESİ EKOLAY.NET'İN KADIN PORTALI MAHMURE.COM'DA 55 BİNİ AŞKIN KİŞİ 'YILIN EN İYİ KADINLARI'NI SEÇTİ.
Anketin sonuçlarına göre Sezen Aksu, 'En iyi toplum gönüllüsü' seçilerek topluma kattığı değeri bir kez daha göstermiş oldu.

'En İyi TV Yüzü' kategorisinde 'Avrupa Yakası' dizisinin oyuncularından Binnur kayabirinci olurken, 'En İyi Kadın Şarkıcı' kategorisinde Şebnem Ferah seçildi.

Ayrıca 'En İyi Aktris' Özgü Namal, 'En İyi Gazeteci' Ayşe Arman, 'En Güzel Kadın' ise 'Yaprak Dökümü' dizisinin oyuncularından Fahriye Evcen oldu. (Gecce.com) 14.03.2008
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gokcebahadir.forum.st

Binnur Kaya Haberleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Sinem KOBAL Fan Club :: Dizi Fan Club :: Avrupa Yakası -
Yetkinforum.com | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Suistimalı göstermek | Bir bloga sahip olmak